Aktualności

Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP Gminy Opatówek

[ 2019-11-25 ]
W sobotę 23 listopada 2019 roku w Hali Sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku odbył się IX Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Opatówek. Organizatorami turnieju byli: Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Opatówku, Urząd Miejski Gminy Opatówek oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku.
Celem turnieju jest doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzacja sportu, a w szczególności halowej piłki nożnej, popularyzacja zdrowego stylu życia, popularyzacja Ochotniczych Straży Pożarnych a także integracja Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Opatówek, a uczestnikami członkowie OSP z terenu gminy Opatówek w dwóch grupach wiekowych - do 16 lat oraz powyżej 16 lat w drużynach liczących od 5 do 10 osób oraz opiekun drużyny, których zgłaszają jednostki i potwierdzają ich przynależność do OSP. Do uczestnictwa w IX Turnieju zgłoszono cztery drużyny w kategorii do 16 lat oraz pięć drużyn w kategorii powyżej 16 lat. Drużyny rozgrywały mecze systemem ''każdy z każdym'', a w starszej kategorii wiekowej mecz finałowy rozegrały drużyny które zajęły pierwsze i drugie miejsce po rozgrywkach ''każdy z każdym''.

W końcowym wyniku rozgrywek w młodszej kategorii wiekowej okazało się, że zgodnie z regulaminem turniej ukończyły trzy drużyny:
- I miejsce - OSP Porwity,
- II miejsce - OSP Sierzchów
- III miejsce OSP Opatówek
Drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz piłki do gry.

W grupie powyżej 16 lat pierwsze miejsce po remisie w meczu finałowym i rzutach karnych zdobyła drużyna OSP Opatówek I, drugie miejsce zdobyła OSP Rajsko a trzecie miejsce zdobyła OSP Borów i te drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz piłki do gry, za czwarte i piąte miejsce drużyny otrzymały dyplomy i piłki do gry a były to OSP Opatówek II oraz OSP Tłokinia Wielka.

Drużyna OSP Opatówek I zwycięzca turnieju będzie reprezentowała OSP Gminy Opatówek w Turnieju Halowej Piłki Nożnej OSP Powiatu Kaliskiego w dniu 8 grudnia 2019 r. w Liskowie. Życzymy im aby wzorem roku ubiegłego też tam zajęli pierwsze miejsce.

Wszyscy otrzymali statuetki i dyplomy. Sędziami turnieju byli Mateusz Indraszczyk i Kacper Zmyślony, którzy bezinteresownie pomogli w przygotowaniu systemu rozgrywek oraz sędziowali poszczególne mecze. Dzięki ich pracy turniej przebiegł bardzo sprawnie, za co zawodnicy i organizatorzy bardzo gorąco dziękują.

Wręczenia nagród drużynom i zawodnikom dokonali: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku p. Beata Tomczak, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opatówku dh Bogdan Marszał, Komendant Gminny OSP w Opatówku dh Stanisław Baran oraz Przewodniczący Komisji ds. MDP dh Henryk Łazarek.

Organizatorzy dziękują zawodnikom, trenerom, opiekunom, wszystkim jednostkom OSP, które wystawiły drużyny, obsłudze całego turnieju, Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, władzom samorządowym Gminy Opatówek, kibicom, sympatykom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju. Dziękując jeszcze raz bardzo gorąco pozdrawiamy wszystkich i zapraszamy do udziału w następnych turniejach.