Aktualności

Mistrz Polski w Kolarstwie Przełajowym

[ 2021-01-28 ]
Łukasz Juszczak - mieszkaniec gminy Opatówek i wychowanek UKS Koźminianka Koźminek, po raz kolejny wywalczył tytuł Mistrza Polski w Kolarstwie Przełajowym w kategorii Junior.
Mistrzostwa Polski odbyły się w niedzielę 24 stycznia br. w m. Włoszkowice koło Leszna. Na pętli o długości 2,8 km rywalizowało 650 zawodników. Trasa rozpoczynała się na drodze asfaltowej, potem prowadziła przez łąkę i las. Kolarze musieli też pokonać boisko z przeszkodami.

W kategorii Junior, najlepszy okazał się być Łukasz Juszczak, który obronił tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior. To nie jedyny sukces w dorobku Łukasza bowiem w ubiegłym roku, podczas zawodów w Szczekocinach zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior Młodszy, pod koniec 2020 roku zdobył także Górskie Mistrzostwo Polski, na swoim koncie ma też liczne medale Pucharu Polski.

Wychowanek UKS Koźminianka Koźminek reprezentować miał Polskę w nadchodzących Mistrzostwach Świata w Belgii, jednakże z powodu trwającej pandemii, zostały one przełożone na dalszy termin.

W imieniu samorządu Gminy Opatówek, zarówno Łukaszowi Juszczakowi, jak i trenerowi Markowi Cieślakowi, serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzmy by ta kolarska pasja była źródłem satysfakcji, a trud i wysiłek w nią włożony zaowocował kolejnymi sukcesami.