Aktualności

Profilaktyka - Wspólnoty ACA (DDA/DDD) Dorosłe Dzieci Alkoholików/ Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkc

[ 2021-08-20 ]
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatówku na prośbę Komisji d/s Informacji Publicznej Integrupy Polskojęzycznej Wspólnoty ACA (DDA/DDD) przekazuje tej informację w imieniu Polskojęzycznej Intergrupy Dorosłych Dzieci Alkoholików i Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych, o ewentualnej pomocy, jakiej wspólnota DDA może udzielić osobom zainteresowanym.

Program DDA, oparty na Dwunastu Krokach i Dwunastu Tradycjach, jest niezależnym programem zdrowienia dla dorosłych wychowanych w rodzinach alkoholowych lub dysfunkcyjnych. Wspólnota ACA ponad 40 lat DDA pomaga osobom dorosłym wychowanym w dysfunkcyjnych rodzinach goić rany z przeszłości i żyć odpowiedzialnie w wieku dorosłym.

• Wspólnota DDA uważa, że dzieci dotknięte w dzieciństwie chorobą alkoholizmu lub dysfunkcją rodziny, w życiu dorosłym odtwarzają jej skutki. Dzieci w tego typu rodzinach przejmują model uzależnienia zewnętrznego i wewnętrznego, który odreagowują w dorosłym życiu.

• Wpływ alkoholizmu lub innej dysfunkcji rodzinnej jest wielopokoleniowy. Dziecko doświadczające traumatycznych przeżyć, aby czuć się bezpiecznie, ukazuje światu fałszywe Ja i ukrywa swoje prawdziwe Ja, aby ochronić się przed traumą i przetrwać w przerażającej
rzeczywistości.

• Jako dorośli, w obliczu trudnych sytuacji w dorosłym życiu, takie osoby nieświadomie mentalnie cofają się do okresu dzieciństwa. Dlatego w literaturze Wspólnoty DDA omawiane są tematy takie jak alkoholizm, uzależnienie zewnętrzne i wewnętrzne, pokoleniowa dysfunkcja, zespół stresu pourazowego, dysocjacja, zależność, współuzależnienie, żałoba, depresja, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, uzależnienie behawioralne, kazirodztwo, molestowanie i regresja jako niektóre z konsekwencji wychowania w rodzinie alkoholowej lub w inny sposób dysfunkcyjnej.

Członkowie Wspólnoty DDA biorą na siebie odpowiedzialność za swoje życie i nie zrzucają winy za swą sytuację na opiekunów ani na doświadczenia z dzieciństwa. Jedynym warunkiem przynależności do DDA jest chęć zdrowienia ze skutków wychowania w rodzinie alkoholowej lub dysfunkcyjnej. Wspólnota DDA sugeruje swoim członkom, aby czytali literaturę DDA, brali udział w mitingach (spotkaniach) ACA(DDA/DDD) i praktykowali Dwanaście Kroków i Dwanaście Tradycji. Członkowie DDA uczą się ponownie wychowywać siebie, z łagodnością, humorem, miłością i szacunkiem. Członkowie DDA zmierzają do osiągnięcia wewnętrznej integracji i przebudzenia duchowego. DDA nie łączy się z żadną religią, programem czy filozofią i nie przyjmuje żadnych dotacji z zewnątrz.

W Polsce działa około 100 grup ACA (DDA/DDD). Listę aktualnych mitingów Wspólnoty ACA (DDA/DDD) znajdziecie Państwo na stronie https://dda.org.pl/ w zakładce "lista mitingów". Polskojęzyczna Intergrupa Dorosłych Dzieci Alkoholików i Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych z innymi wspólnotami opartymi na programach 12 kroków i 12 tradycji.

Mamy nadzieję, że te informacje będą przydatne dla Państwa. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji, prosimy o odwiedzenie strony internetowej Wspólnoty ACA (DDA/DDD) https://dda.org.pl

 

Kalendarz wydarzeń

grudzień - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek