Aktualności

Profilaktyka – „Spójrz inaczej na agresję”

[ 2024-01-30 ]
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku skoordynował realizację programu zajęć wychowawczo – profilaktycznych „Spójrz inaczej na agresję”.

Warsztaty zostały przeprowadzone na terenie Szkół Podstawowych w Tłokini Wielkiej, Rajsku, Chełmcach, Opatówku w wymiarze 12 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Warsztaty przeprowadziły Katarzyna Galik, Bernadetta Blek – Dąbrowska, Anna Nowińska, Anna Macniak kadra pedagogiczna posiadająca uprawnienia do realizacji programu zajęć wychowawczo – profilaktycznych „SPÓJRZ INACZEJ NA AGRESJĘ”.

Program „Spójrz inaczej na agresję” stanowi profilaktykę dotyczącą całego procesu powstawania negatywnych zachowań u dzieci i młodzieży. Uczy rozumienia siebie
i innych, rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb i wyrażania emocji w konstruktywny sposób lepszego radzenia sobie z różnymi problemami, umiejętności dobrego współżycia z innymi i znajdowania w sobie oparcia w trudnych sytuacjach, tak, aby w przyszłości nie sięgać po środki uzależniające.

Efekty: lepsze rozumienie i akceptację siebie oraz umiejętność wyrażania swoich uczuć; wzrost poczucia własnej wartości; lepsze rozumienie innych ludzi; zdobycie umiejętności prawidłowej komunikacji z innymi; lepsze przystosowanie dzieci do wymagań szkolnych, większą otwartość uczniów  i gotowość do współpracy z kolegami/ koleżankami; zmniejszanie się częstości   zachowań problemowych w klasie; zdobycie umiejętności konstruktywnego rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych w kontaktach z innymi; zdobycie umiejętności samodzielnego dbania o zdrowie i podejmowania właściwych decyzji zdrowotnych oraz umiejętności podejmowania właściwych decyzji w sprawie używania substancji psychoaktywnych.

Realizacja w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Opatówek na lata 2022-2023.

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

luty - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
      [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] 4
5 6 7 8 9 [ 10 ] 11
[ 12 ] 13 14 [ 15 ] [ 16 ] 17 18
19 20 21 22 23 [ 24 ] 25
26 27 28 29      
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek