Obszarem realizacji Projektu mogą być: muzea sztuki, historyczne, archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, techniki, rzemiosła, biograficzne i inne, a także muzea na otwartym powietrzu oraz galerie sztuki, jak również ekspozycje o charakterze muzealnym prezentowane w innej, niż muzealna, przestrzeni wystawienniczej. Z obszaru realizacji Projektu wyłączone są muzea martyrologiczne. Uczestnicy mogą realizować projekty artystyczne w ramach zajęć szkolnych, lub zajęć w instytucjach i ośrodkach kultury.
Technika wykonanych prac, w tym form przestrzennych i multimediów (grafika komputerowa, film) jest dowolna, jednak temat pracy powinien być zainspirowany wizytą w instytucji, którą wymieniono powyżej, jako obszar realizacji Projektu.
Akceptowane prace:
- prace na powierzchni płaskiej (malarstwo, grafika, rysunek i in.) o formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A1 (prac wykonanych na płaszczyźnie nie należy oprawiać ani podklejać)
- formy przestrzenne o wymiarze nie przekraczającym 50x50 cm.
- grafika komputerowa - wydruk o formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A1
- multimedia – płyta CD/DVD (filmy maks. do 3 min, nagrane w formacie MPEG-4)
Prace muszą zawierać podane bardzo czytelnie informacje:
- pełne imię i nazwisko autora pracy
- dokładny wiek autora pracy
- tytuł pracy
- nazwę i adres szkoły bądź instytucji
- pełne imię i nazwisko opiekuna plastycznego
Uwaga! Prace niespełniające powyższych wymogów nie będą brały udziału w Projekcie!!!
Uwagi organizatora:
- nadesłane prace plastyczne nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do swobodnego dysponowania pracami, m. in. nieodpłatnego reprodukowania prac w celach reklamowych (w prasie, TV, katalogach, folderach, innych wydawnictwach promujących Projekt oraz na stronie internetowej Muzeum Okręgowego w Toruniu);
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia zaistniałe podczas transportu prac;
- prac nie wolno podklejać ani oprawiać;
- prace plastyczne wykonane z materiałów mogących być zagrożeniem dla ludzi lub zbiorów muzealnych nie kwalifikują się do Projektu;
- zagadnienia nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator;
Prace winny być przesłane do 11 maja 2018 r. na adres:
Muzeum Historii Przemysłu
ul. Kościelna 1
62-860 Opatówek
tel. (062) 761-80-54 wew. 22; 62 761-86-26; fax. (062) 761-80-78,
www.muzeum.opatowek.pl
Muzeum w Opatówku oceni i nagrodzi najlepsze prace w pięciu kategoriach wiekowych:
5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-18 lat oraz kategorii osób z niepełnosprawnością intelektualną (do 25 roku życia). Muzeum w Opatówku zorganizuje uroczyste wręczenie nagród i wystawę pokonkursową, na której wyeksponuje wszystkie nadesłane prace pod warunkiem przesłania odpowiedniej ich liczby. W razie nadesłania do MHP zbyt małej liczby prac, muzeum prześle wszystkie od razu na etap międzynarodowy do Torunia.
Eliminacje międzynarodowe w Toruniu odbędą się na początku lipca br. Ogólnopolskie Jury ocenia prace w czterech grupach wiekowych: 5-9 lat; 10-12 lat; 13-15 lat; 16-18 lat oraz kategorii osób z niepełnosprawnością intelektualną (do 25 roku życia).